A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Пулинське міжрайонне
управління водного господарства
Державне агентство водних ресурсів України
Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять

Як допомогти людині при нападі ядухи?

Якщо людина подавилась, але може кашляти, просто будьте поруч із нею. Не варто бити постраждалого по спині, це лише погіршить стан. У подібних випадках кашель – найефективніший засіб.

Якщо ж людина подавилась та не може кашляти, не видає звуків, тримається за шию – їй потрібна ваша негайна допомога. Це повне перекриття дихальних шляхів, тому діяти треба якомога швидше. У будь-який момент людина може втратити свідомість.

ℹ️ Ми будемо робити «5 ударів-5 поштовхів (прийомів Геймліха)». Станьте поруч із постраждалим, нахиліть його вперед, підтримуючи спереду за плечі, нанесіть п'ять ударів між лопатками. Якщо це не допомогло, станьте позаду потерпілого, поставте свою ногу між ніг людини (це допоможе втримати її у разі втрати свідомості), покладіть ваш кулак на кілька сантиметрів вище пупка потерпілого, обхопіть кулак другою рукою і зробіть різкий поштовх всередину (на себе) та вгору. Це прийом Геймліха, який треба повторити п'ять разів. Повторюйте «5 ударів-5 поштовхів» циклічно, поки людина не почне кашляти, або не втратить свідомість (через нестачу кисню, якщо наші дії будуть недостатньо ефективними).

Якщо потерпілий втратив свідомість – обережно підтримуючи, покладіть його на спину на рівну поверхню. Закиньте голову та перевірте дихання. Якщо менше ніж 2 дихання за 10 секунд – викликайте швидку та переходьте до серцево-легеневої
реанімації.

Важливо ❗️Ніколи не робіть удари між лопатками, якщо людина тримає тулуб вертикально. Від цього сторонній предмет западе ще глибше у дихальні шляхи. Обов'язково нахиляйте потерпілого вперед.

І наостанок, головне – не впадайте в паніку, адже в цей момент від вас може залежати життя людини.

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень