A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Пулинське міжрайонне
управління водного господарства
Державне агентство водних ресурсів України
Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять

Річки та водойми

Пулинський та Романівський райони розташовані в зоні Правобережного Полісся України. За фізико-географічними і грунтово-кліматичними умовами та практикою адміністративно-територіального управління Романівський район відноситься до другої зони, або першої поліської, Пулинський район до третьої, або другої поліської і займають площу 1,781 тис км2 або 6% території області. Межує з Хорошівським, Черняхівським, Житомирським, Новоград-Волинським, Баранівським, Любарським та Чуднівським районами. Чисельність населення 0,055 млн осіб, з них міське населення складає 0,020 млн осіб, а це 36% від загальної кількості населення. Щільність населення на 1 км2 – 0,31 особи.

Водні ресурси зони діяльності управління представлені 3 середніми та 42 малими річками загальною протяжність 511,3 км, струмками в кількості 59 шт, загальною довжиною 388,6 км. Ставків у Пулинському районі налічується 40, в Романівському 84 шт. Площа земельних ділянок, на яких розташовані водогосподарські об’єкти становить 1160,18 га.

Основні річки протікають по території Пулинського та Романівського районів Случ, Тетерів, Ірша, Тня, Тенька та Білка.

Річка Случ – загальна площа водозбірного басейну становить 13800 км2 і довжиною 451 км, в межах Романівського району довжиною – 24,1 км.

Річка Тетерів – загальна площа басейну 15100 км2 , довжиною 365 км, в межах Романівського району – 12 км.

Річка Ірша – загальна площа басейну 3070 км2 і довжиною 132 км, в межах Пулинського району довжина 9 км.

Річка Тня – загальна площа басейну 1056 км2 і довжиною 73 км, по території в межах зони діяльності управління довжина – 46,9 км.

Річка Тенька – площа басейну 279 км2, довжина 33 км, на території в межах Пулинського району – 28 км.

Річка Білка – площа басейну 98,1 км2, довжина 19 км. Річка протікає в межах Пулинського району.

В Пулинському та Романівському районах водосховища відсутні.

По двох районах, які обслуговує Пулинське МУВГ, побудовано 124 ставків сумарним об’ємом 6,8 млн м3 та площею дзеркала 506,74 га.

Водні ресурси середнього по водності року (Р=50%) становлять 2,4 млн м3. В маловодний рік (Р=95%) вони зменшуються до 2,1 млн м3.

Водозабезпеченість в області в середній по водності рік становить 2,52 тис.м3/чол., в маловодний рік 0,71тис.м3/чол..

Джерелом водопостачання населення та галузей економіки є підземні води, лише Миропільська паперова фабрика для потерб виробництва забирає воду з р.Случ.

Наявні водні ресурси не забезпечують потреби населення питною водою в повному обсязі. Більшість населення користується водою з шахтних колодязів, якої в посушливі роки не вистачає і вона не завжди потрібної якості.

Підземні води в структурі водоспоживання Пулинського та Романівського районів складають більшу частину. Прогнозні ресурси підземних вод становлять 7,3 млн м3, з них розвідані і затверджені – 3,6 млн м3. Водозабезпеченість підземними водами в зоні діяльності управління становить 0,37 млн м3.

За даними звітності 2-ТП (водгосп) в зоні діяльності управління в 2018 році було забрано 1,359 млн м3 води, що на 0,105 млн м3 більше, ніж за цей період минулого року, використано на потреби сільськогосподарського виробництва 0,759 млн м3.

По програмі «Питна вода Пулинського району на 2007-2020 роки» виконано реконструкцію каналізаційно-водогінної мережі на суму 60,0 тис.

В Романівському районі проведено ремонтні роботи водопровідно-каналізаційної мережі вартістю 606,9 тис грн, а в Пулинському районі на 80 тис грн.

http://chmuvg.gov.ua/img/works/rivers/01.jpg

 

 

На найближчі роки першочерговими заходами залишаються:

  • винесення в натуру прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм;
  • поліпшення екологічного стану малих річок;
  • охорона від виснаження, нераціонального використання та забруднення всіх водних джерел.

Проблемні питання:

  • Забезпечення населення водою гарантованої якості;
  • Відновлення малих річок та їх упорядкування;
  • Упорядкування існуючого водовідведення в селищах;
  • Недостатнє забезпечення районів зони діяльності управління очисними спорудами.

Для виконання заходів з покращення стану водних ресурсів необхідні ціленаправлені програми з передбаченими на ці заходи коштами.

Однією з найактуальніших проблем охорони та використання водних ресурсів була і залишається проблема фінансування водоохоронних заходів.

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень