A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Пулинське міжрайонне
управління водного господарства
Державне агентство водних ресурсів України
Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять

Навчання працівників та перевірка знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху

Короткий огляд обставин та причин настання нещасних випадків, які сталися у 2019 році організаціях і галузях

Пожежна безпека (матеріал для навчання).

Питання та відповіді для підготовки до перевірки знань працівників.

Білети для перевірки знань працівників.

Навчання з охорони праці

Автор: Лідньов Анатолій Олександрович юрист-практик, експерт з питань охорони праці .

  • Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці?
  • Як часто вона проводиться?
  • Де проходять перевірку знань з питань ОП?

Усі відповіді далі в статті.

Зміст статті:

  1. Як відбувається перевірка знань працівників з охорони праці.
  2. Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці.
  3. Періодичність перевірки знань з охорони праці.
  4. Перевірка знань з питаннь пожежної безпеки.
  5. Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці врегульовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі — Положення).

Згідно з п. 3.2. Положення на підприємстві на основі Типового положення та з урахуванням специфіки виробництва й вимог нормативно-правових актів потрібно розробити і затвердити відповідне положення підприємства про навчання з питань охорони праці. Також роботодавець має сформувати і оприлюднити конкретні плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Відповідаємо на актуальні питання:

  • Перевірка знань працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, комісією підприємства .
  • Комісія з перевірки знань у відділеннях: скільки створити .
  • Чи може підприємство-генпідрядник провести навчання з охорони праці працівникам підприємств‑підрядників .
  • Як відбувається перевірка знань працівників з охорони праці.

Відповідно до Положення перевірка знань з питань охорони праці проводится з урахуванням таких вимог: перед перевіркою знань для працівників потрібно організувати навчання у формі лекцій, семінарів та консультацій; працівники, які суміщують професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань, як з їхніх основних професій, так і за професіями, що суміщуються; перевірка знань працівників здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства, склад якої затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця.

При цьому всі члени такої комісії самі повинні попередньо пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці; перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників складається комісією та затверджується роботодавцем; перевірка знань проводиться у формі тестування, заліку або іспиту; працівники, зокрема посадові особи, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, до роботи не допускаються; при незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом одного місяця повинні пройти повторне навчання і повторну перевірку знань.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Перевірка знань з охорони праці: загальна інформація та нормативне регулювання, Ірина Шкарівська адвокат, Київ.

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці .

Перевірка знань з питань охорони праці є обов’язковою не для всіх. Вона проводиться, на відміну від інструктажів з охорони праці, лише для окремо визначеного кола осіб. Зокрема, до нього належать ті категорії працівників, які зайняті на роботах із підвищеною небезпекою. Крім того, таку перевірку мають проходити працівники, які виконують роботи, що потребують професійного добору, а також посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт.

Періодичність перевірки знань з охорони праці

У Законі України «Про охорону праці» вказано, з якою періодичністю працівники мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Статтею 18 Закону передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті на роботах із підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Такі навчання і перевірку знань роботодавець організовує за власні кошти.

Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Позачергове навчання і перевірка знань

Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці встановлено, що позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці здійснюється у випадках: переведення працівника на іншу роботу або призначення його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці; у разі коли на підприємстві стався нещасний випадок (професійне отруєння) груповий або зі смертельним наслідком, за умови, що комісією з розслідування встановлено факт порушення зазначеними особами вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Де проходять перевірку знань з питань ОП

Положенням визначено місце проведення навчання і перевірки знань посадовців з питань охорони праці. Це, зокрема, може бути: навчальний центр; галузевий навчальний центр; підприємство, де працює посадова особа.

Перевірка знань з питаннь пожежної безпеки

Що стосується перевірки знань з питання пожежної безпеки, то відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженому постановою КМУ від 26.07.2013 № 444, посадові особи підприємства проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки до початку виконання своїх обов’язків та періодично (один раз на три роки).

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, проходять перевірку знань нормативних актів з пожежної безпеки один раз на рік.

Джерело: https://www.sop.com.ua/article/150-qqq-17-m1-19-01-2017-perevrka-znan-z-ohoroni-prats-zagalna-nformatsya

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень